Drzwi wejściowe S 8000 IQ o znakomitej statyce.

           Chcąc uzyskać jak najlepsze właściwości statyczne GEALAN tak rozmieścił mostki poprzeczne w drzwiach wejściowych w systemie S 8000 IQ, aby możliwy był montaż jak największego wzmocnienia stalowego. Dzięki temu specjalnemu rozmieszczeniu mostków poprzecznych w profilu o głębokości 74 mm można montować stal o wytrzymałości na zginanie wyższej nawet o 30%. Odpowiednio wcześniej wyfrezowane wzmocnienia pozwalają na szybki montaż zamka. A oprawki progów sprawdzone już w innych systemach GEALAN również w profilu S 8000 IQ pozwalają na uzyskanie połączenia ramy drzwi wejściowych i progu o zamkniętej formie.

           Dążąc do znacznego poprawienia statyki i sztywności skrzydła drzwi wejściowych, opracowano odpowiednio spawane łączniki naroży. Różnorodne artykuły dodatkowe umożliwiają budowę drzwi wejściowych we wszystkich popularnych wariantach. Do profilu drzwi wejściowych można montować wszystkie powszechnie dostępne w sprzedaży okucia i elementy zamykające. Możliwe jest też zastosowanie oferowanych na rynku płyt o grubości do 40 mm. Profil drzwi wejściowych standardowo dostępny jest w dziesięciu kolorach acrylcolor i sześciu okleinach drewnopodobnych.

Zalety drzwi wejściowych GEALAN:

  • Różnorodność form
  • Niezawodna funkcjonalność
  • Znakomita statyka dzięki dużym przekrojom profili
  • Skuteczna ochrona antywłamaniowa
  • Dobra izolacja cieplna za sprawą progu wzmocnionego włóknem szklanym
  • Specjalne uszczelki chroniące przed przeciągami

Próg do drzwi wejściowych GEALAN z udarnego twardego PVC

           Próg z PVC o wysokości 20 mm uzupełnia paletę progów do drzwi wejściowych z aluminium (także z przekładką termicznym) i progów o wysokiej termoizolacji z tworzywa sztucznego wzmacnianego włóknem szklanym (GFK). Jest idealny do mieszkań osób niepełnosprawnych.

           Decydująca zaleta progu PVC do drzwi wejściowych to łatwość obróbki – wszystkimi powszechnie dostępnymi maszynami do produkcji okien oraz bardzo korzystna wartość parametru Uf w rejonie progu. Specjalna konstrukcja progu sprawia, że może on być stosowany zarówno w obiektach nowo budowanych jak i w budynkach już istniejących. Dzięki elementom zatrzaskowym na spodniej stronie progu jest on kompatybilny z wszystkimi standardowymi profilami łączeniowymi z systemów GEALAN o głębokości 74 mm. Elementy mocowania do podłogi za pomocą śrub lub kołków rozporowych można łatwo zasłonić estetyczną maskownicą.

           Tak jak w przypadku wszystkich innych progów GEALAN dzięki rowkowi ustalającemu możliwy jest montaż elementów zamykających. A zatem próg ten może być również stosowany w drzwiach balkonowych.

           W systemie S 8000 IQ dostępne są specjalne oprawki łączące próg i ościeżnicę. Próg można też bezpośrednio dopasować do wrębu ościeżnicy przy pomocy frezu przycinającego i połączyć śrubami.